Šlapimo pūslės ligos

Šlapimo pūslė (lot. vesica urinaria) – vidaus organas, esantis žmogaus mažajame dubenyje ir atliekantis talpyklos funkciją. Šlapimo pūslės ligomis dažniausiai serga moterys, kurioms šlapimo takų ligas sukelia bakterijos ir virusai. 

Šlapimo pūslės ligas išprovokuoti gali persišaldymas, imuniteto stoka, nėštumas, taip pat įtaką daro ir nesaugūs lytiniai santykiai, tiksliau bakterijos, perduodamos jų metu. Faktorių yra daug, tad moterims rekomenduojame vengti persišaldymo, šaltomis bei lietingomis dienomis rengtis šiltai, vengti nesaugių lytinių santykių. Dažniausiai pasitaikančios moterų šlapimo takų ligos yra cistitas, uretritas, šlapimo nelaikymas, pielonefritas. Cistitas yra šlapimo pūslės, o uretritas - šlapimo kanalo uždegimas. 

Šlapimo pūslės ligų simptomai yra panašūs, štai keletas jų:

•tamsus, drumstas šlapimas;

•skausmas šlapinimosi metu;

•deginimo jausmas šlapinimosi metu;

•dažnas noras šlapintis, ypač naktimis;

•skausmas papilvėje;

Šie simptomai gali byloti apie šlapimo pūslės uždegimą (apie jį skaitykite daugiau čia: https://www.homosanus.lt/slapimo-pusles-uzdegimas) ar kitas pūslės ligas.

Susidūrus su bent viena iš paminėtų ligų ar pajutus bent vieną simptomą, rekomenduojame nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris nustatys šlapimo pūslės būklę, jos ligos priežastis ir paskirs tikslingą gydymą. Kuo anksčiau nepageidaujama liga bus rasta ir išgydyta, tuo mažesnė komplikacijų rizika, tad geriau nerizikuokite ir savo sveikata pasirūpinkite šiandien.